Chłopy noclegi, informacje, wczasy w Chłopach.

Dąbki

Dąbki

Dąbki to nadbałtycka miejscowość kuracyjna, ciekawie umiejscowiona w centrum Pobrzeża Słowińskiego. Morze Bałtyckie limituje Dąbki od północy za to od południa otacza je duże, bo o powierzchni lustra wody mniej więcej osiemnastu km kwadratowych jez. Bukowo.

Lokalizacja ta ożywia rozkwit turystyki, zwłaszcza aktywnego wypoczynku – duża ilość ośmiela do wypadów, natomiast odpowiednio przygotowane wybrzeże jeziora kusi pasjonatów sportów wodnych (np. kitesurfingu) i wędkarstwa. Zlokalizowane tutaj wypożyczalnie wynajmują rynsztunek wodniacki, a szkółki – kursy windsurfingu, żeglarstwa, kitesurfingu i pozostałych dyscyplin. Przy jeziorze działa również marina żeglarska, a w wakacje po jeziorze pływa niewielki statek wycieczkowy.
Bezsprzecznie najważniejszą atrakcją Dąbek jest pobliże morza i plaża, która jest szeroka oraz piaszczysta. Na piaszczystej plaży, tu i ówdzie w pobliżu wejścia do morza, natknąć się można na śliczne, barwne, małe kamyczki, a czasem cząstki jantaru – złota Bałtyku. Wzdłuż piaszczystego brzegu, pośród porastającego wydmy, lasu sosnowego, rozciąga się dość długa, bo aż 6-io kilometrowa promenada.
Dąbki, z racji zdrowego mikroklimatu – morskie i czyste powietrze przesycone jodem, przenikające się z aromatem okolicznych sosen oraz okazałych lasów, a także znaczną wilgotność powietrza – uzyskały w 2007 r. stan prawny uzdrowiska. Toteż, nie licząc zwykłych turystów i wędkarzy, do Dąbek przez pełny rok przyjeżdżają kuracjusze. Leczy się tu między innymi rozliczne choroby reumatyczne, kardiologiczne, nerwice oraz choroby układu oddechowego.
Bogata i różnorodna oferta przedstawiająca noclegi w Dąbkach dostępna jest na stronie: www.dabki.pl/noclegi/wszystkie

Chłopy kwatery, noclegi w Chłopach

noclegi w Chłopach nad morzem bałtyckim

Wczasy nad morzem

wczasy nad morzem

Tanie pokoje w Górach

pokoje w górach

Wczasy w Karkonoszach

pokoje w Karkonoszach