Chłopy noclegi, informacje, wczasy w Chłopach.

Mielno

Mielno

Niewątpliwie Mielno to jeden z najbardziej kojarzonych przez naszych rodaków kurortów nadmorskich na zachodnim pobrzeżu Morza Bałtyckiego. Szczególnie interesujące zlokalizowanie tuż obok morza i rozległego jez. Jamno – to ewidentna wartość Mielna. Miejscowość jest dodatkowo siedzibą urzędu gminy.

Najcenniejszym plusem miejscowości Mielno jest morze. Morze Bałtyckie jest naturalnym źródłem jodu – ten suplement diety utrzymuje w zdrowiu skóry, włosów, zębów i paznokci, jego niedobór zaś, prowadzi do niedoczynności tarczycy. Niestety najwięcej tego mikroelementu zawiera powietrze w okresie jesiennych i wiosennych sztormów.
Niemniej jednak Mielno dla większości wczasowiczów to zwłaszcza szeroka i chroniona plaża. Plaża jest piaszczysta, ale gdzieniegdzie można znaleźć na niej nieduże, kolorowe kamyki. Na plaży letnicy niezwykle często zobaczyć mogą kutry rybackie miejscowych rybaków, dla dzieci atrakcją będzie zjeżdżalnia i dmuchane konstrukcje . Z brzegu w w kierunku morza „wychodzą” zrobione z drewnianych pali falochrony – miejsce odpoczynku morskich ptaków.
Mielno to pełen ludzi kurort – z ościennym Uniesciem łączy je promenada wzdłuż której umiejscowiona jest wielka ilość barów, smażalni, budek z lodami, goframi, kafejek a także straganów z pamiątkami i centrów rozrywki. Wieczorem letnisko rozbrzmiewa dźwiękami wielu dyskotek.
Pobliże jez. Jamno – jednego wśród większych w Polsce – z cichymi, płytkimi wodami powoduje że masowo odwiedzają je amatorzy sportów wodnych: widsurferzy, kitesurferzy, kajakarze, żeglarze. Miejsce to tak samo ochoczo odwiedzają wędkarze – mogą oni nabyć zezwolenie na połów w Gospodarstwie Rybackim i czerpać z zasobnych w węgorza, sandacza, leszcza, sieję, okonia, płoć czy szczupaka wód. Jezioro to także miejsce bytowania sporej ilości gatunków ptactwa wodnego – natknąć się można na czaple siwe, łabędzie, perkozy również różne gatunki dzikich kaczek.
Miłośnicy historii też odnajdą coś co ich zaciekawi – kościół p.w. Przemienienia Pańskiego pochodzący z 15. stulecia z wieżą z wieku XVI i barokową, obficie upiększaną kazalnicą z XVIII wieku. Przy ul. Kościelnej zlokalizowany jest zespół folwarczny z pocz. XX wieku. Ponadto w Mielnie są też dwa bunkry oraz zabytkowa pochodząca z XIX stulecia drewniana willa z tarasem widokowym.
Noclegi w Mielnie to tak naprawdę każdy typ zakwaterowania – od campingów, poprzez domy gościnne, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, ośrodki wczasowe po luksusowe hotele.

Chłopy kwatery, noclegi w Chłopach

noclegi w Chłopach nad morzem bałtyckim

Wczasy nad morzem

wczasy nad morzem

Tanie pokoje w Górach

pokoje w górach

Wczasy w Karkonoszach

pokoje w Karkonoszach