Chłopy noclegi, informacje, wczasy w Chłopach.

Cisowo

Cisowo

W pewnej odległości od brzegu Morza Bałtyckiego (ok 2 kilometry), niedaleko Darłowa i jez. Kopań, na pagórku położona jest miejscowość Cisowo. Przez wiele wieków Cisowo było wioską rolniczą. W dzisiejszych czasach Cisowo to także miejscowość wypoczynkowa, nastawiona przede wszystkim na agroturystykę.

Cisowo jest znane z umiejscowionej w wiosce elektrowni wiatrowej. Ze względu na ukształtowanie terenu i panujące w tej okolicy warunki pogodowe funkcjonuje w tym miejscu jeden z największych w Polsce kompleks elektrowni wiatrowych. Rozpoczynający się w Darłowie szlak turystyczny, przebiegający poprzez Cisowo, a kończący się nad jez. Kopań jest nazwany Szlakiem Wiatrów.
Inny, dużo dłuższy (ponad 100 km), to Szlak Zabytków Średniowiecza – przechodzi poprzez pobliskie miejscowości (Dąbki, Darłowo, Słowino, Stary Jarosław). Na jego trasie zobaczymy pochodzące ze średniowiecza zabytki: kościoły, zamki, grodziska oraz dawne chałupy wiejskie. Na jego szlaku jest także cisowski, zbudowany z cegły, pochodzący z XIV stulecia gotycki kościół.
Ażeby trafić na plażę, należy przejść ok dwa kilometry lądu. Jednak Cisowo oferuje też pobliże jeziora, na którym można zajmować się sportami wodnymi oraz łowić ryby na wędkę. Po okolicy można spacerować czy zwiedzać sąsiedztwo na dwóch kółkach.
Jeżeli zatem, ktoś poszukuje spokojnego miejsca do odpoczynku, z daleka od miejskiego gwaru i hałasu, a równocześnie chce mieć zaplecze w postaci znacznego ośrodka urlopowego z typowymi wakacyjnymi atrakcjami (Darłowo, Darłówko), to Cisowo jest świetnym wyborem. Wprawdzie, nie ma tu hoteli, bowiem noclegi w Cisowie to przede wszystkim agroturystyka oraz domki wakacyjne.

Chłopy kwatery, noclegi w Chłopach

noclegi w Chłopach nad morzem bałtyckim

Wczasy nad morzem

wczasy nad morzem

Tanie pokoje w Górach

pokoje w górach

Wczasy w Karkonoszach

pokoje w Karkonoszach