Chłopy noclegi, informacje, wczasy w Chłopach.

Grzybowo

Grzybowo

Grzybowo to nadbałtycka miejscowość położona wzdłuż szosy łączącej Kołobrzeg z Mrzeżynem. Do Kołobrzegu – jego centrum – jest raptem 5 km. Grzybowo położone jest w bezpośrednim pobliżu Bałtyku – nad Zatoką Grzybowską, na obniżeniu zwanym depresją grzybowską.

Utworzyły się tutaj rozległe torfowiska – które kiedyś używane były jako źródło opału, a później jako rezerwuar substancji czynnych dla uzdrowiska Kołobrzeg.
Choć Grzybowo znajduje się nad otwartym morzem, to tworzy ono tutaj wcięcie długie na około 7 kilometrów i szerokie na 800 metrów. Takie położenie powoduje, że Bałtyk ma tutaj wyższą temperaturę aniżeli na kąpieliskach w Kołobrzegu.
Na tutejszy piaszczysty brzeg wiedzie pięć oznaczonych wejść, w sezonie letnim funkcjonują tu cztery strzeżone plaże, każde długie na 100 metrów. Plaże są dosyć szerokie (30-50 m), o wyjątkowo jasnym piasku – to „wina” kryształów kwarcu i cyrkonu obficie tutaj występujących. Podczas jesiennych i wiosennych sztormów Bałtyk nanosi nowe, czyste powłoki piasku oraz płucze ten, który już tam był. Z tego powodu, tutejsze plaże są aż tak czyste. Między Grzybowem i Dźwirzynem znajduje się fragment plaży, który od 20-tu lat zajmują nudyści.
Windsurfing oraz kitesurfing to sporty niesłychanie popularne ostatnimi czasy, nie dziwi więc, że zastaniemy entuzjastów tych sportów również w Grzybowie. O ile ktoś dopiero miałby ochotę spróbować swoich sił w tych dyscyplinach, powinien wybrać się do sąsiadującego Dźwirzyna (około 5 km), do jednej ze szkół, jakie nauczają podstaw tych sportów na płytkim jez. Resko.
W Grzybowie odkryjemy też wiele lasów – nie tylko sosnowych, rosną tu dęby, brzozy, jarzęby, a poszycie obrastają: paprocie (rzadki długosz królewski), pnącze wiciokrzew pomorski bądź storczyk kruszczyk rdzawoczerwony.
Grzybowo to także odpowiednie miejsce na wycieczki rowerowe jak i piesze – pieszo można wybrać się np plażą do Kołobrzegu – a w tym miejscu czeka na nas wiele nadmorskich atrakcji specyficznych dla dużych kurortów. Kołobrzeg to też dużo zabytków, muzeów, a także kin czy teatrów.
W Grzybowie funkcjonuje różnorodna baza tak gastronomiczna jak i noclegowa. Bogatą propozycję przedstawiającą noclegi w Grzybowie odkryjesz tutaj: www.grzybowo.info.pl/noclegi/wszystkie.

Chłopy kwatery, noclegi w Chłopach

noclegi w Chłopach nad morzem bałtyckim

Wczasy nad morzem

wczasy nad morzem

Tanie pokoje w Górach

pokoje w górach

Wczasy w Karkonoszach

pokoje w Karkonoszach