Chłopy noclegi, informacje, wczasy w Chłopach.

Sianożęty

Sianożęty

Obok Kołobrzegu (ok 10 km na wschód), obok Ustronia Morskiego (ok 1 km) leżą Sianożęty – niewielka miejscowość letniego wypoczynku. Usytuowanie nad Zat. Pomorską, w obszarze, gdzie często występują sztormy i wieją silne wiatry od strony morza, powoduje że powietrze w okolicy Kołobrzegu nasycone jest jodem.

Analizy przyznają, iż w tym rejonie jego stężenie jest największe, a sam jod ma prozdrowotne cechy – jego niedostatek natomiast rodzi choroby tarczycy.
Sianożęty mają nadzwyczaj dobra lokalizację nie jedynie jeśli chodzi o bliskość Kołobrzegu , lecz też bliskość piaszczystego brzegu. Od głównej ulicy miejscowości plażę oddziela zaledwie 400 m lądu, a a pewna ilość ośrodków wypoczynkowych znajduje się jeszcze bliżej. Z Sianożęt na plażę wiodą trzy, w ostatnim czasie wyremontowane, oznakowane przejścia. W pobliskim Ustroniu jest również molo. Sianożęcka plaża jest dość szeroka oraz piaszczysta.
Sianożęty mają również inne atrakcje niż tylko plaża. W pobliskiej miejscowości Bagicz jest lotnisko budowane od 1935 roku dla niemieckiej Luftwaffe, a po wojnie zajmowały je wojska radzieckie. Od 2012 roku działa tam lotnisko turystyczne, powinno ono obsługiwać ruch czarterowy oraz turystyczny samolotów zabierających do 20 osób. Można stąd przelecieć się motolotnią lub samolotem i z lotu ptaka podziwiać krajobrazy.
Kolejną atrakcją jest pobliska stadnina koni, lub kursująca pomiędzy Sianożętami i miejscowością Ustronie Morskie kolejka drogowa. Gdy mówimy o wycieczkach, to będąc już w Sianożętach warto wybrać się na oglądanie Kołobrzegu, można stąd wypłynąć w krótki rejs po Bałtyku. Można także rozważyć wycieczkę promem odpływającym na Bornholm i spędzić tam dzień lub dwa.
Sianożęty to nie gwarny kurort jak Ustronie czy Kołobrzeg, stąd też jest to kapitalne miejsce na wczasy z dziećmi. Tak baza gastronomiczna oraz noclegowa (http://www.sianozety.pl/noclegi/wszystkie) jest bogata oraz powinna zaspokoić większość, nawet wymagających turystów, przy tym jest naturalnie tańsza niż w oddalonym zaledwie o 10 kilometrów Kołobrzegu.

Chłopy kwatery, noclegi w Chłopach

noclegi w Chłopach nad morzem bałtyckim

Wczasy nad morzem

wczasy nad morzem

Tanie pokoje w Górach

pokoje w górach

Wczasy w Karkonoszach

pokoje w Karkonoszach