Chłopy noclegi, informacje, wczasy w Chłopach.

Gąski

Gąski

Gąski – nieduża wieś o charakterze letniskowym, położona na pobrzeżu polskiego Bałtyku, wśród pól, z lasem na zachodzie, niedaleko Mielna. Najstarsze wspominki o wsi pochodzą z pierwszej poł. XVII wieku.
Największą kartą atutową wczasowiska jest dosyć szeroka, piaszczysta plaża nadmorska, zakończona wałem wydm, urokliwie porośniętym roślinnością.

Na plażę w miejscowości Gąski wiedzie wiele przejść – niektóre piaszczyste, inne zaś z niewysokimi schodkami. Koło plaży stoi wybudowana w dziewiętnastym wieku, wzniosła na przeszło pięćdziesiąt m, zabytkowa, niemniej jednak przez cały czas używana latarnia morska. Blask z latarni, w dobrych warunkach jest widoczne z odległości prawie że dwudziestu mil morskich. Jest ona, jak większość latarń polskiego wybrzeża, udostępniona zwiedzającym – po pokonaniu stu dziewięćdziesięciu krętych, granitowych stopni, można cieszyć się pięknym widokiem na morze, widokiem na miejscowość i okoliczne miejscowości. Następnym zabytkiem wczasowiska jest zabytkowy Pałac Morski z drugiej połowy dziewiętnastego stulecia, gdzie współcześnie jest ośrodek wypoczynkowy. Z Gąsek warto wybrać się na przechadzka plażą do sąsiadującej, oddalonej w przybliżeniu około dwa i pół km letniska Sarbinowo. Po przejściu dodatkowych dwóch kilometrów turysta znajdzie się w obrębie następnego wczasowiska – wsi, która nazywa się Chłopy i jest całkowicie wpisana do spisu zabytków, z powodu zachowanej zabudowy starej wsi rybackiej.
Każdy kto zdecyduje się na wczasy w Gąskach, będzie mógł wybierać wśród wielu kategorii noclegów – kempingów, domów gościnnych, kwater, pokoi gościnnych, domów wczasowych, pensjonatów czy domków letniskowych.

Chłopy kwatery, noclegi w Chłopach

noclegi w Chłopach nad morzem bałtyckim

Wczasy nad morzem

wczasy nad morzem

Tanie pokoje w Górach

pokoje w górach

Wczasy w Karkonoszach

pokoje w Karkonoszach