Chłopy noclegi, informacje, wczasy w Chłopach.

Unieście

Unieście

Unieście – letniskowa miejscowość nadmorska, administracyjnie samodzielna, ale niemniej jednak rozważana w większości wypadków z Mielnem jako kompleks. Jest to rezultatem tego, że oba te letniska leżą koło siebie, a przez ich centra prowadzi jedna trasa, a wzdłuż niej, postawiono liczne punkty rozrywkowe, obiekty noclegowe, sklepy, punkty gastronomiczne itd. Granica między letniskami uległa rozmyciu.

Unieście jest wyjątkowo ciekawo położone – od płn sąsiaduje z Morzem Bałtyckim, natomiast od południa – z rozległym jez. Jamno. Nadmorska plaża w miejscowości tej jest szeroka (30 do 45 metrów), najczęściej piaszczysta, z wyznaczonym o długości stu metrów, letnim kąpieliskiem. Przy brzegu, w morzu wybudowano dawniej wykonane z drewna falochrony, na których przeważnie przesiadują ptaki morskie, a nieraz balansują też wczasowicze pozujący do pamiątkowych fotografii. Blisko plaży usytuowanych jest wiele budek z goframi, lodami, punktów gastronomicznych, barów, smażalni ryb.
W letnisku tym w latach 90-tych 20. wieku posadowiono morską przystań rybacką, wyposażoną w dalbę wyciągową. W otoczeniu przystani, na plaży zobaczyć można łodzie rybackie.
Urlopowicze, którzy nie kochają ścisku na nadbałtyckiej plaży, mogą udać się nad jez. Jamno. Na brzegach postawiono liczne przystanie żeglarskie, z uwagi na uprawiane w tym zbiorniku sporty wodne. Na akwenie można żeglować, pływać na kajakach, rowerach wodnych, łodziach itd. Tuż przy długim trapie przystani Klubu Morskiego Tramp usytuowana jest wypożyczalnia sprzętu wodnego, stąd także, latem, zabierani są wczasowicze na rejsy po jeziorze statkiem wycieczkowym.
Unieście wraz z Mielnem to spory kurort nadmorski, który – z racji licznych dyskotek, klubów, rozrywek – ulubili sobie szczególnie ludzie lubiący taniec, muzykę, zabawę i tzw. „nocne życie”. W okresie letnim Unieście może ulokować naprawdę wielu przyjezdnych, gdyż baza noclegowa jest w tym miejscu bardzo bogata i różnorodna. W Unieściu i Mielnie można wyszukać w gruncie rzeczy każdą kategorię noclegu – o różnorodnym luksusie, poziomie i w różnej cenie.

Chłopy kwatery, noclegi w Chłopach

noclegi w Chłopach nad morzem bałtyckim

Wczasy nad morzem

wczasy nad morzem

Tanie pokoje w Górach

pokoje w górach

Wczasy w Karkonoszach

pokoje w Karkonoszach