Chłopy noclegi, informacje, wczasy w Chłopach.

Podczele

Podczele i Kołobrzeg

Podczele to obecnie wschodnia dzielnica Kołobrzegu. Podczele nie ma aż tak długiej historii, stanęło jako zaplecze dla wznoszonego, dla niemieckiego lotnictwa, od 1935 roku lotniska w pobliskim Bagiczu. Wybudowano tu osiedle garnizonowe, koszary i kasyno dla załogi lotniska.

Pod koniec Drugiej Wojny Światowej Podczele wraz z lotniskiem zajęła Armia Sowiecka. Tak jak w wielu takich lokalizacjach w Polsce stanęło tutaj samowystarczalne miasteczko sowieckie ze szpitalem, sklepami, szkołą oraz blokowiskiem. Stacjonowało tu ok 2000 żołnierzy wraz z rodzinami. W 1992 r. w momencie wycofywania się Armii Sowieckiej z naszego kraju Podczele zostało włączone w granice Kołobrzegu.
Całkiem szybko, za sprawą bliskości i przystąpienia do Kołobrzegu, miejscowość stała się zamieszkałą. Dominuje tutaj dawna zabudowa koszarowa i po sowieckie blokowiska z dużej płyty. Spotykamy tutaj również szczątki zabudowy lotniczej – schrony, drogi kołowania, hangary.
To również spokojne oraz ciche miejsce. Miejscowość oddzielona jest od Kołobrzegu rozlewiskiem słonych bagien – stanowiących utworzony w 1996 r. Ekopark Wschodni oraz lasem. Obszar osiedla jest również elementem Parku Krajobrazowego – Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego.
Ów spokój docenią na pewno rodziny. Jest tutaj dużo miejsca do rekreacji i jazdy rowerem, a na podczelskim, piaszczystym brzegu Bałtyku nie ma tłumów nawet w tak zwanym szczycie sezonu. A jeśli komuś będzie tęskno za ciekawostkami tłumnego letniska – może udać się do Kołobrzegu.
Działają tutaj ośrodki wczasowe, domy wypoczynkowe i dużo mieszkań prywatnych proponujących pokoje a także kwatery. Wieloraką propozycję noclegów w Podczelu oraz Kołobrzegu zobaczysz pod adresem: www.kolobrzeg.info.pl/noclegi/wszystkie.

Chłopy kwatery, noclegi w Chłopach

noclegi w Chłopach nad morzem bałtyckim

Wczasy nad morzem

wczasy nad morzem

Tanie pokoje w Górach

pokoje w górach

Wczasy w Karkonoszach

pokoje w Karkonoszach