Chłopy noclegi, informacje, wczasy w Chłopach.

Darłowo

Darłowo

Darłowo urokliwa miejscowość zlokalizowana obok ujścia rzeki Wieprzy do morza, posiadające cenne, imponujące zabytki architektury i długą historię. Jednakże Darłowo to nie tylko wspaniałe zabytki, ale również prozdrowotny mikroklimat, dwadzieścia km szerokich plaż oraz nieskażone środowisko.

Magię tej miejscowości przyciąga rok rocznie tłumy urlopowiczów. Z przyczyny niewielkiego oddalenia od brzegu morskiego, noclegi w Darłowie – w płd. jego fragmencie a także w centrum miejscowości – są z reguły tańsze i stanowią idealną alternatywę dla urlopowiczów planujących odpoczynek w wersji ekonomicznej. W ten sposób można wynająć przykładowo pokoje w Darłowie i odpocząć nad morzem, a jednocześnie w otoczeniu zabytków.
Najwcześniejsze wzmianki na temat Darłowa pochodzą z jedenastego wieku, kiedy to na położeniu dzisiejszego miasta Darłowo była osada rybacka, której populacja trudniła się zwyczajnymi dla rejonu zajęciami – tkactwem, rybołówstwem bądź żeglarstwem. Status miasta Darłowo zyskało z początkiem czternastego stulecia co, nasiliło rozwój Darłowa i pozwoliło w połowie czternastego stulecia budować zamek książęcy.
Dziś średniowieczny zamek książęcy jest dostępny do oglądania i pełni rolę muzeum. Niezależnie od prezentacji stałych, przygotowywane tam są bardzo intrygujące wystawy czasowe. Poza tym na zamku aranżowana jest spora ilość imprez kulturalnych. Z zabytkowych budynków warto jeszcze wyliczyć kościoły: Mariacki, św. Jerzego oraz św. Gertrudy bądź Kamienną Bramę – pozostałość murów grodzkich.
Najbardziej znana część Darłowa – Darłówko zlokalizowana jest tuż nad Bałtykiem. W Darłówku znajduje się też port turystyczny, przeładunkowy oraz rybacki. Odwiedzający mogą podziwiać tutaj jednostki pływające o długości do siedemdziesięciu pięciu metrów oraz zanurzeniu do czterech metrów. Blisko wschodniej części nabrzeża stoją statki spacerowe, oferujące urlopowiczom wycieczki po morzu.
Tuż przy wejściu do portu stoi latarnia morska. W dzisiejszych czasach wieża latarni ma wysokość dwadzieścia dwa metry. Latarnię postawiono w dziewiętnastym wieku jej wieża była w owym czasie znacznie niższa i dopiero stopniowe naprawy spowodowały, że stała się pełnoprawną latarnią. Obecnie urlopowicze mogą podziwiać stan z 1927 roku, gdy odbył się ostatnia naprawa budynku.
Ażeby Jachty, kutry, statki miały szansę wypływać z portu, na rzece pobudowano szczególny, rozsuwany most, łączący Darłówko Wschodnie i Zachodnie. Wypada go zobaczyć, jako że jest to jedyny taki most w naszym kraju.

Chłopy kwatery, noclegi w Chłopach

noclegi w Chłopach nad morzem bałtyckim

Wczasy nad morzem

wczasy nad morzem

Tanie pokoje w Górach

pokoje w górach

Wczasy w Karkonoszach

pokoje w Karkonoszach