Chłopy noclegi, informacje, wczasy w Chłopach.

Darłówko

Darłówko z lotu ptaka

Darłówko – nadmorska część zabytkowego, ślicznego i pamiętającego średniowiecze miasta Darłowa – leży blisko ujścia rzeki Wieprzy do Morza Bałtyckiego. Atrakcyjna lokalizacja w niewielkiej odległości od morza, działający pro-zdrowotnie przez wzgląd na dużą wilgotność oraz zawartość jodu mikroklimat, powab i zabytki Darłowa, gamę atrakcji oraz wieloraka baza gastronomiczna i noclegowa Darłówka skutkują tym, że do bardzo dawna przybywają tutaj na odpoczynek tłumy letników z Polski a także z zagranicy.

Wczasowiczów Darłówko wita śliczną plażą – a w zasadzie dwiema, jako że tutejsza plaża podzielona jest na wschodnią i zachodnią przez uchodzącą w tym miejscu w Morze Bałtyckie rzekę. Plaża wschodnia w niektórych miejscach jest oddzielona od fal Bałtyku kamieniami, za to urządzano na niej boisko do siatkówki i atrakcje dla dzieci: zjeżdżalnię, trampolinę itp. Plaża zachodnia bardziej wspomaga plażowanie – jest dużo szersza i piaszczysta, nie ma także kamieni tak charakterystycznych dla wschodniej. Na zachodniej plaży zdołamy wypożyczyć sprzęt wodny, ewentualnie skorzystać z propozycji morskich atrakcji.
W sąsiedztwie brzegu morza umiejscowione są liczne ośrodki wczasowe, domy wypoczynkowe oraz inne budynki oferujące noclegi w Darłówku. Na ogół są one lekko droższe od tych leżących dalej od plaży, jednak nie jest to normą. Opłata za nocleg jest zależna również od rodzaju noclegu oraz standardu pokoju, apartamentu bądź domku.
Do największych atrakcji Darłówka należą latarnia i port. Port ma długość trzech km i pobudowano go nad rzeką Wieprzą, tuż u jej ujściem do Morza Bałtyckiego. Port, w zasadzie rybacki, sprawuje poza tym funkcje przeładunkowe oraz turystyczne – cumują w tym miejscu w dużej liczbie statki wycieczkowe. Stanowi również obiekt wielu przechadzek turystów.
Niedaleko wejścia do portu stoi też aktywna latarnia morska – to z cegły budynek z wieżą wysoką na 22 metry. Latarnię postawiono w dziewiętnastym wieku a dzisiaj jest ona przeznaczona do odwiedzania latem.
Ciekawostką Darłówka jest na pewno most wybudowany na rzece Wieprzy, łączący obie części Darłówka. Jest to jedyny w naszym kraju most rozsuwany.
Miłośników militariów oraz motoryzacji powinien zainteresować to, że tutaj co roku, w ostatnim tygodniu czerwca tworzony jest Zlot Militarnych Pojazdów.
W Darłowie znajdziemy wiele odpowiednio uratowanych zabytków. Wśród nich są średniowieczne kościoły i znana Kamienna Brama.W centrum Darłowa i na jego obrzeżach przygotowano także zasobną bazę noclegową. Z racji Przez wzgląd na niewielkie oddalenie od morza, noclegi w Darłowie – w południowej jego części a także w centrum miasta – są w większości wypadków tańsze i są świetną opcję dla letników planujących wakacje w oszczędnej wersji.

Chłopy kwatery, noclegi w Chłopach

noclegi w Chłopach nad morzem bałtyckim

Wczasy nad morzem

wczasy nad morzem

Tanie pokoje w Górach

pokoje w górach

Wczasy w Karkonoszach

pokoje w Karkonoszach