Chłopy noclegi, informacje, wczasy w Chłopach.

Dźwirzyno

Dźwirzyno

Dźwirzyno to rybacka wioska oraz miejscowość letniego wypoczynku zarazem. Położona tylko 12 kilometrów od centrum znacznego miasta jakim jest Kołobrzeg.

Dźwirzyno leży równocześnie nad morzem i jeziorem Resko. Miejscowość położona jest wzdłuż szosy łączącej Mrzeżyno z Kołobrzegiem, która w Dźwirzynie nosi nazwę ulica Wyzwolenia. Przy niej rośnie szesnaście starych, ponad 250-letnich dębów szypułkowych – pomników natury.
Sąsiednie jezioro łączy się z morzem poprzez Kanał Resko. W XV stuleciu jezioro miało wylot w okolicach współczesnego Mrzeżyna – w Regoujściu. Działał tam prężnie port i obawiający się rywalizacji Kołobrzescy mieszczanie zagrodzili go, topiąc u jego wejścia statki z kamieniami. Mieszkańcy Trzebiatowa w miejscu dzisiejszego Mrzeżyna wykopali kanał dając nowe ujście Redze. Natomiast kanał Resko powstał dzięki przerwaniu przez sztorm mierzei oddzielającej jezioro Resko od morza. Dzięki temu mógł powstać port. Obecnie w Dźwirzynie funkcjonuje rybacki port.
W XIX stuleciu, wraz z rozwojem komunikacji, do wioski rozpoczęli przybywać pierwsi letnicy. Urzekła ich piękna, o drobnym, jasnym piasku, dość szeroka plaża. Można na niej, oczywiście oprócz kąpieli morskich i plażowania, grać w siatkówkę plażową, a w wakacje odbywa się tu „Bieg ku słońcu” o puchar wójta gminy. Ponad piaszczystym brzegiem można również przyglądać się zmaganiom motolotniarzy. Plażę od Dźwirzyna oddziela całkiem wysokie (do 16 metrów) pasmo wydm z lasem sosnowym.
Z kolei na wodach morza i jez. Resko można uprawiać coraz bardziej popularny w Polsce windsurfing. Resko to również miejsce dla uprawiania innych sportów wodnych oraz wędkarstwa.
Miejscowość Dźwirzyno ma również stan prawny uzdrowiska – pomaga się tutaj w leczeniu chorób układu oddechowego i krążenia. Z czasem popularniejsze stają się wczasy lekarskie i dużo ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów a nawet domów wypoczynkowych tworzy ofertę ukierunkowaną na kuracjuszy.
Dźwirzyno posiada obfitą bazą noclegową, której oferty można znaleźć tu: www.dzwirzyno.net.pl/noclegi/wszystkie. Tworzą ją przeważnie pensjonaty, domy gościnne, domki wakacyjne, ale nie brak również wygodnych apartamentów. Dźwirzyno to też miejsce, w jakim planowane są obozy, zielone szkoły dla dzieci.

Chłopy kwatery, noclegi w Chłopach

noclegi w Chłopach nad morzem bałtyckim

Wczasy nad morzem

wczasy nad morzem

Tanie pokoje w Górach

pokoje w górach

Wczasy w Karkonoszach

pokoje w Karkonoszach