Chłopy noclegi, informacje, wczasy w Chłopach.

Łazy

Łazy

Łazy to urocza, morska wioska zlokalizowana blisko Mielna. Specyficzne położenie między Bałtykiem a 2 jez. Bukowo i Jamno przyciąga zarówno letników jak i wędkarzy. Jamno – to dziewiąte wobec powierzchni jezioro w kraju. Obejmuje powierzchnię przeszło dwa tysiące ha. Mimo znacznej powierzchni to niezwykle płytkie jezioro. Średnia głębokość to ok półtora metra a maksymalna ok 4 m.

Po Jamnie można również udać się na rejs statkiem wycieczkowym.Na wszystkich pragnących bliskiego kontaktu z przyrodą czeka Rezerwat „Łazy”. Rezerwat to rejon bagienno lesisty o powierzchni lekko ponad 220 hektarów utworzony w dwa tysiące siódmym r. Ochrania się w nim ekosystem torfowiskowy i leśny, a przede wszystkim wyjątkowe i charakterystyczne dla tego rejonu typy roślin na przykład: storczyka Fuchsa oraz woskownicę europejską. Rezerwat stanowi fragment obszaru strzeżonego krajobrazu – „Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego”.
Dla zwolenników kąpieli morskich i słonecznych zaletą wczasowiska będzie piaszczysta, szeroka, piękna i dzika plaża w Łazach, o wygodnych zejściach do morza, niestety niespecjalnie szeroka. Cechuje ją również nieregularny kształt linii brzegowej. Zakończona jest wydmami o średniej wysokości, porośniętymi urokliwym lasem sosnowym i trawami , tymczasem same zejścia są w większości wypadków wyposażone w wygodne schodki. Las ów ma znaczne właściwości medyczne – wspomaga leczenie górnych dróg oddechowych. Dodatkowo sąsiedztwo Łaz można podziwiać z wieży widokowej.
Tuż za wydmą zlokalizowane są pierwsze zabudowania – najczęściej są to ośrodki wypoczynkowe, domy gościnne oraz pensjonaty w Łazach. Stąd jest faktycznie blisko na plażę. Dlatego letnicy, lubiący zakwaterowanie niedaleko plaży i morza, nierzadko wybierają noclegi w Łazach.
Prócz miłośników morskich fal i plażowania, do Łazów – mając na uwadze bliskość dwóch czystych, zarybionych jezior o przyzwoicie zagospodarowanych brzegach – przyjeżdżają tutaj wielbiciele sportów wodnych (kajakarstwa, kitesurfingu, windsurfingu, żeglarstwa) a również wędkarze. Wędkarze mogą kupić zezwolenia w Gospodarstwie Rybackim w Mielnie. Pozwalają one na wędkowanie na spining i na dwie wędki na całym Jamnie – można tu złowić węgorza, sandacza, sieję, okonia. Najwięcej jednak jest tak zwanej drobnej rybki.

Chłopy kwatery, noclegi w Chłopach

noclegi w Chłopach nad morzem bałtyckim

Wczasy nad morzem

wczasy nad morzem

Tanie pokoje w Górach

pokoje w górach

Wczasy w Karkonoszach

pokoje w Karkonoszach