Chłopy noclegi, informacje, wczasy w Chłopach.

Ustronie Morskie

Ustronie Morskie molo

Ustronie Morskie to miejscowość letniskowa leżąca w województwie zachodniopomorskim, około 12 km na wschód od Kołobrzegu. To także siedziba władz gminy, a poprzez miejscowość przechodzi szosa krajowa nr 11. W wiosce na stałe mieszka nieznacznie więcej aniżeli 2 tysiące mieszkańców.

Ustronie Morskie stawia na odpoczynek aktywny i rodzinny. Nie jest tutaj gwarnie jak w znanych kurortach nadmorskich takich jak Międzyzdroje, Mielno lub Łeba. Poprzez miejscowość wiodą trasy zarówno rowerowe jak i piesze. Na przykład jeden szlak prowadzi do niesłychanie starych dębów u nas – ponad 800-letniego Bolesława a także ponad 650- letniego Warcisława. Bolesław na wysokości 1,3 metra ma obwód nieomalże 7 metrów, natomiast średnica korony to aż osiemnaście metrów.
Ustronie Morskie, to letnisko – a jeśli letnisko – to oczywiście plaża! Miejscowa plaża to naturalnie masa piasku, chronione kąpielisko i uroczy klif. Dodatkowo w Morze Bałtyckie wychodzi o długości 100 m molo. Dodatkową atrakcję na plaży stanowi przystań rybacka i stojące na niej barwne kutry rybackie. W związku z tym w Ustroniu Morskim można skosztować świeżej ryby z pobliskich smażalni i wędzarni. Na plażę z Ustronia letników wiodą trzy wejścia z ulic Okrzei, Kościuszki i otoczenia bazy rybackiej. Większość letników ucieszy niechybnie fakt, że z zasadniczej ul. Wojska Polskiego na brzeg morza jest raptem trzysta metrów.
W ościennej miejscowości Bagicz (4 km na zachód) położone jest lotnisko, dawniej niemieckie, następnie radzieckie, a od 2012 roku turystyczne. Służy ono do obsługi ruchu turystycznego i czarterowego małych (do 20 pasażerów) samolotów. Można tu skorzystać z lotów nad okolicą samolotem albo motolotnią.
Jeśli, z kolei brakuje komuś zabytków – znajdzie je w pobliskim Kołobrzegu. Stamtąd jest możliwość wypłynięcia w niedługi rejs po Bałtyku albo nawet wybrać się w rejs na duński Bornholm .
Mimo, iż nie jest to tłumny kurort, to odnajdziemy tutaj ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, domy wczasowe, kwatery i pokoje zapewniające noclegi w Ustroniu Morskim.

Chłopy kwatery, noclegi w Chłopach

noclegi w Chłopach nad morzem bałtyckim

Wczasy nad morzem

wczasy nad morzem

Tanie pokoje w Górach

pokoje w górach

Wczasy w Karkonoszach

pokoje w Karkonoszach