Chłopy noclegi, informacje, wczasy w Chłopach.

Sarbinowo

Sarbinowo

Ciągnąca się wzdłuż ulicy Nadmorskiej, paralelnie do naszego morza miejscowość Sarbinowo, to jedna z piękniejszych miejscowości gminy Mielno. Teraźniejsze Sarbinowo położone jest w niewielkiej odległości brzegu Bałtyku, lecz nie zawsze tak było. Kiedyś, wczasowisko leżało mniej więcej półtora km od brzegu, lecz morze podmywało brzeg i by chronić wieś w 1910 roku wybudowano mur długi na kilometr.

Jak się bez trudu można przekonać mur powstrzymał Bałtyk i po dziś dzień możemy podziwiać Sarbinowo.
Do dziś ocalał najbardziej sławny zabytek Sarbinowa – neogotycki kościół z 1856 roku. Co roku, latem – w połowie sierpnia odbywa się tutaj festyn w trakcie odpustu – przyciąga on ogrom urlopowiczów. W kościele znajdują się też pamiętające XIX wiek organy, za sprawą których świątynia jest miejscem mnogich koncertów chórów, śpiewaków operowych, znanych muzyków. Wyjąwszy świątynię w Sarbinowie natknąć się można na dawne, dziewiętnastowieczne chaty rybackie i pensjonaty z początku XX w.
W Sarbinowie, z racji jego położenia, znajdziemy jak najbardziej piaszczystą i czystą plażę – doskonałe miejsce do kąpieli słonecznych i morskich. Latem na plaży czynne są bary, a nasi milusińscy odnajdą dla siebie multum atrakcji.
Ukochaną przez dzieci ciekawostką miejscowości jest malutkie zoo, zlokalizowane w sąsiedztwie skrzyżowania Będzino – Sarbinowo. Na sporym, ogrodzonym, zielonym obszarze łatwo natknąć się można na pawie, kury, bażanty, kozy miniaturki lub świnki wietnamskie. Amatorów hippiki zaprasza natomiast pobliska, mała stadnina.
Z letniska warto udać się na wschód na spacer do pobliskiego Mielna przez Chłopy, Mielenko – to zaledwie siedem kilometrów, a w kierunku zachodnim do latarni w Gąskach (ok 5 km).
Jeśli zaintrygowało Państwa Sarbinowo proszę zajrzeć na stronę: www.sarbinowo.com.pl/noclegi/wszystkie oferującą noclegi i kwatery w Sarbinowie.

Chłopy kwatery, noclegi w Chłopach

noclegi w Chłopach nad morzem bałtyckim

Wczasy nad morzem

wczasy nad morzem

Tanie pokoje w Górach

pokoje w górach

Wczasy w Karkonoszach

pokoje w Karkonoszach